Karta ICE


Na drodze, w pracy, jak i w codziennym życiu – każdy z nas jest  narażony na niebezpieczeństwo związane z wypadkiem. Wielu poszkodowanym można by pomóc zdecydowanie szybciej, gdyby ratownicy byli w stanie uzyskać pewne informacje dotyczące ich stanu zdrowia – przyjmowanych stale leków, alergii, czy też innych przewlekłych chorób. Dlatego warto jest mieć przy sobie kartę ICE, na której zapiszesz aktualne informacje oraz podasz numery telefonów do osób kontaktowych. Karta ICE jest wielkości wizytówki i mieści się w portfelu. Noś ją zawsze przy sobie, dzięki czemu wzmocnisz swoje poczucie bezpieczeństwa.

kartaice1

ICE (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku) to skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku.

W sytuacji wypadku, przeważnie służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Karta ICE pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.)